Публікації керівника

Перелік діянь, декриміналізованих Законом про гуманізацію, та їх підслідність. Довідкова інформація

Законом № 4025-VI «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гуманизации отвественности за нарушения в сфере хозяйственной деятельности)» был декриминализирован ряд деяний, которые раньше были включены в Уголовный кодекс Украины. Это означает, что с 17 января 2012 года данные действия не являются в Украине уголовно наказуемыми и лица, совершившие эти действия, теперь не подлежат уголовному преследованию. Перечень статей, изъятых из УК Украины, а также действий, которые с 17 января 2012 года декриминализировал наш законодатель, представлены в таблице 1.

За контрабанду карають по-новому

У січні 2012 року вступив в силу Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за порушення у сфері господарської діяльності)», яким декріміналізруется контрабанда товарів. Яке ж покарання буде зараз?

«Допит свідка в кримінальному провадженні рекомендації»- стаття адвоката К. Рибачковського

Ви просто не уявляєте, скільки всього може не запам’ятати людина, якщо вона викликана в якості свідка.
(З книги «Цитати Пітера», 1977)

Бовтун – знахідка прокурора.
(Ю.Бондар, з книги «Оголені думки»)

Ніколи не відповідай на питання, поки тобі його не поставили.
(Правило американських адвокатів)

Скільки коштує офіційно відкупитися від в’язниці

Економічні злочини припинили бути кримінально карними. Бізнесмени зможуть розрахуватися за злочин штрафами. Але вони незадоволені: нарікають на занадто високі штрафи. Експерти не заперечують, що нововведення не ідеальні, але відзначають, що новий закон – на руку чесному платникові податків. Статті, за якою засуджено Юлію Тимошенко, зміни не стосуються.

Не хочеш в СІЗО – внеси заставу!

Не буває поганих пивних і хороших в’язниць.
Л. Камертон

Закони подібні павутині: якщо в них попадається безсилий і легкий, вони витримають, якщо великий – він розірве їх і вирветься.
Солон, древньогрецький законодавець

Відкрийте, міліція! Як поводитися під час обшуку

Українським законодавством передбачено, що представники правоохоронних органів можуть обшукати практично будь-яку особу і будь-яке приміщення. Винятком є лише приміщення дипломатичних представництв, а також працівники посольств і консульств, які мають дипломатичну недоторканність, народні депутати, судді і адвокати, якщо щодо них не порушено кримінальну справу.

Свідоцька казка

Від поведінки свідка на першому допиті багато в чому залежить, чи стане він підозрюваним.
Двоє у штатському вручають повістку: «Розпишіться». Від несподіванки і хвилювання здається, що літери розбігаються, але загалом усе зрозуміло – завтра на допит. Думки плутаються, чіпляються одна за одну і безнадійно злипаються в клубок. Після отримання повістки людина вступає в непрості взаємовідносини з правоохоронними органами і, хай там що говорять про презумпцію невинності, не може почуватися абсолютно вільною. Адже в зазначений день і годину треба з’явитися до слідчого, адже є ризик, що вимушений візит затягнеться на кілька днів, місяців чи навіть років. Іноді люди, що йшли на допит, так і не поверталися, а тому готуватися до випробування краще заздалегідь і належним чином.

Зліва на право. Помилка при замовленні юридичних послуг може коштувати дуже дорого

Відтоді, як юридичним фірмам дозволили працювати без ліцензії, полічити їх стало дуже непросто. За деякими оцінками, тільки в Києві працюють близько 500 юридичних офісів, а по країні їх не менше ніж 8-10 тис. Основні гравці ринку юридичних послуг зосереджені в столиці. Погоду на ринку роблять не більш як 30-50 юрфірм.

Резолюцією визнаний…

Наїзд на бордюр біля будівлі податкової міліції обернувся для водія столичного приватного підприємства 16 годинами адміністративного затримання і судом. Ініціювали “справу” податкові міліціонери. Читайте, як з цим боротися.

Ніколи не думав, що за дзвінок на «02» потраплю у…

Затриманням, відсидкою у КПЗ та штрафом обернулося для столичного підприємця звернення з проханням до УБОЗівців, що прибули на фірму, показати свої службові посвідчення. Вимога дотримуватися ст.5 Закону «Про міліцію» тепер розглядається як «злісна непокора»? Це так, пане міністре МВС?